Konteyner

SATANLAR

Konteynerler

Büyük İnşaat firmalarının projelerinde ilk tercihi konteynerler, hızlı kuruluma sahip ofis ve şantiye konteyner yapıların lider markası Satanlar Prefabrik önde gelen projelerini gerçekleştiren büyük inşaat ve yapı firmalarının tercihi. Kaynaksız üretim teknolojisi, hızlı imalatı ve yerinde hızlı kuruluma sahip şantiye mobilizasyonu binalarıyla projelere hız kazandırıyor. Konteyner yapılarıyla zamanla yarışan projeleri süreli temrin baskısından kurtarıyor. Konteyner yapılarını tercih eden markalar projelerine en hızlı şekilde start veriyor zamandan ve rekabetten kazanıyor.

SATANLAR

Konteyner Teknik Özellikleri

Teknik Veriler ; Kar yükü 80 kg/m2 dış duvar ısı iletim kat sayısı k:0,73 Kcal/m2 hc. Hareketli taban yükü 200 kg/m2’dir.
Duvarlar ; Dış duvarların dış yüzeylerinde 35 mm hadve derinliğinde 0.80 mm kalınlığında DKP trapez sac, ısı izolasyonu olarak iç ve dış duvarlarda 40mm kalınlığında expanded polistren köpük (10/12kg/m3) kullanılmaktadır. Duvarların iç yüzeyleri beyaz PVC lambri yapılmaktadır.
Çatı Kaplaması ; 27 mm hadve derinliğinde 0.55 mm kalınlığında Trapez kesitli galvaniz sac olup yağmur suları köşe kolonları vasıtasıyla tahliye edilmektedir.
Tavan Kaplaması ; Isı izolasyonu olarak 80 mm kalınlığında cam yünü, tavan iç yüzey kaplaması olarak PVC lambri kullanılmaktadır.
Kapılar ; Kapı kasaları çelik olup dış kapılar izolasyonlu metal kapı, iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Dış kapı ebatları 900*1960 mm’dir.
Pencereler ; Pencere doğramaları PVC esaslı olup 4+9+4 mm ısı cam takılmaktadır. Pencere ebatları 100/120 cm olup isteğe göre değişebilir. WC ve duş ünitelerinde havalandırma için PVC panjur veya aspiratör kullanılmaktadır. İsteğe göre vasistasta kullanılabilir.
Taban ; Yatay profiller üzerine monte edilen 16 mm kalınlığında çimentolu yonga betopan levhalar üzerine zemin kaplaması olarak marley (1.6 mm üzeri folyo kaplı) kullanılmaktadır. WC ve duş ünitelerinin bulunduğu bölmelere seramik uygulaması yapılmaktadır.
Sıhhı Tesisat ; Tesisatlar TSE’li beyaz boru ile sıva altı yapılmaktadır. Mutfak tezgâhı klozet, duş teknesi, lavabo projeye göre yerleştirilir.
Elektrik Tesisatı ; Elektrik tesisatı gizli olarak sıva altı yapılır. Uygun yerlere telefon prizi, elektrik prizi, odalara yuvarlak glop, dış kapı üzerine oval glop monte edilir. Elektrik gücü 200 W taşıyacak kapasitededir.
Boya ; Fosfatlama işlemi ile DKP sacın üzerindeki yağ arındırılarak boyanın tutuculuğu artırılır. Konteynerlerin dış ve iç yüzeyi bir kat astar boya, 2 kat rapid boyayla boyanır.
Boyutlar ; Konteynerler 1, tip olarak 3,00*7,00*2,60 ve 2,40*6,00*2,60 ‘dır.
Taşıma Sistemi ; Köşelerde gizli olarak monte edilmiş mapa demirlerine eşit mesafeli çelik halatların kilitlerle bağlanması ile yükleme işlemi yapılmaktadır. Konteyner ev isteğe bağlı olarak iki veya çok katlı üretilebilmektedir.